Pro zájemce

Nabíráme nové členy!

Pokud máte Vy nebo Vaši známí zájem dát dítě do našeho oddílu, neváhejte se nám ozvat na mail jakub.kania@skaut.cz nebo přímo nějakému rádci!

DružinaDenČasRádce
Betoni (kluci 11-14 let) + Krtci (holky 11-14 let)Pátek16:00-18:00Jan Kolář
Delfíni (kluci 6-10 let)Úterý16:00-18:00Michal Bartoník
Příšerky (holky 6-10 let)

16:00-18:00Filip Čtveráček

Časy schůzek jsou aktuální pro školní rok 2023/24.

Schůzky začínají po ZHV, takže od 12.9.

Poslání Junáka

Junák – český skaut, z. s. je dobrovolný, nezávislý a nepolitický spolek, jehož posláním a účelem je podporovat rozvoj osobnosti mladých lidí, jejich duchovních, mravních, intelektuálních, sociálních a tělesných schopností tak, aby byli po celý život připraveni plnit povinnosti k nejvyšší Pravdě a Lásce, sobě samým, bližním, vlasti, celému lidskému společenství a přírodě.

Schůzky

Schůzky začínají v týdnu po vinobraní a konají se každý týden v naší klubovně u znojemské přehrady. Jsou plné her a naučných aktivit, které podporují např. osobní rozvoj každého z dětí, schopnost spolupracovat ve skupině, pohybové dovednosti…

Akce

Mimo schůzky pořádáme i spoustu dalších akcí. Klademe zde důraz na všestranný rozvoj, nechybí pohyb, zamyšlení, trénování dovedností, přátelství, dobré skutky, spolupráce… A to vše pod dozorem dospělých vedoucích.  Mezi naše nejčastější akce patří:

• výlety, oddílové schůzky, plavání, bruslení, výlety s rodiči a další kratší akce
  • víkendové akce s přespáním v různých klubovnách po České republice (od pátku do neděle).

Jeden až dva týdny před samotnou akcí obdržíte emailem letáček s důležitými informacemi (cena, co s sebou, časy začátku a konce akce, místo setkání atd.). V případě účasti se většinou není potřeba nikam přihlašovat. Stačí pouze dorazit na místo srazu.

Kolik skauting stojí?

• Víkendová akce (pátek až neděle)-zhruba 350 Kč
  • Jednodenní akce-zhruba 50 Kč
  • Tábor (14 dní)-zhruba 3500 Kč

Členský příspěvek, který se platí na začátku kalendářního roku 400 Kč

Tábor

Tábor je vrcholem naší celoroční činnosti. Na 14 dní navštívíme nějaké tábořiště kde máme spoustu zábavného programu.

Co děti na táboře čeká? Spousta her, aktivit, pohybu, přemýšlení, přírody, skvělého jídla, zábavy, kamarádů a mnoho dalšího. Každopádně to nelze popsat, to se musí zažít!